Aktualności

Aston

ASTON - jako autoryzowany dystrybutor marki HERDEGEN istnieje na polskim rynku od 1998 roku.

Przedstawiamy historię naszego partnera.

Jest to historia, która od lat odwołuje się do tych samych wiodących wartości:

rodziny, innowacji, partnerstwa i jakości...

W 1860 roku Auguste Herdegen rozpoczął w Paryżu produkcję modnych lasek spacerowych oraz parasoli. W rzeczy samej, w tamtych czasach modne dodatki do stroju były czymś wprost niezbędnym i jak najbardziej naturalnym. Zatem w 1900 roku w Firmie pracowało już ponad 100 robotników.

W roku 1924 z końcem wojny jego syn, Paul stworzył pierwszą laskę dla niewidomych.

W 1936, rząd wprowadził restrykcje ograniczające możliwości posiadania lasek z powodu rosnącej fali demonstracji i powtarzających się przypadków używania ich przez demonstrantów przeciwko policji. W związku z tym, a także zmieniającymi się nawykami użytkowników HERDEGEN rozpoczął ewolucję laski spacerowej, jako pomocy dla inwalidów.

W 1957, Jean Herdegen - wnuk, zaprojektował i wyprodukował pierwszą łokciową kulę inwalidzką we Francji. Pozostały asortyment, jak trójnogi, balkoniki i podpórki stopniowo wprowadzano do produkcji, aby zwiększyć ofertę pomocy do chodzenia.

W latach 1980, HERDEGEN rozoczął wielką ekspansję, dzięki Antoine Herdegen - prawnukowi założyciela. On to rozwinął w zakresie nieporównywalnym z jakimkolwiek wcześniejszym okresem rozwoju firmę, wprowadzając do niej nowoczesne rozwiązania techniczne, knowhow, oraz produkcję wyrobów medycznych i rehabilitacyjnych zgodnych z najnowszymi standardami światowymi. Szeroki wybór pomocy takich jak fotele sanitarne, zautomatyzowane łóżka szpitalne i do opieki domowej, materace, pomoce łazienkowe czy w codziennym życiu...

Wszystko to jest odpowiedzią na postępujące starzenie się społeczeństwa na świecie, i związane z nim zapotrzebowanie na wyposażenie zarówno szpitalne jak i do użytku domowego. W międzyczasie osobnym torem rozpoczął się rozwój linii wyrobów ortopedycznych, obecnie znanych i na polskim rynku pod marką ATHENAX.

Obecnie, HERDEGEN jest największym na świecie producentem kul inwalidzkich i jednym z głównych niezależnych dostawców produktów rehabilitacyjnych do użytku domowego w Europie.

Dzięki zachowanej niezależności, po tych 155 latach Duch Rodziny wciąż jest w firmie obecny; wszyscy jej pracownicy wspólnymi staraniami dostarczają światu najwyższej jakości produkty i usługi.

Kilka światowych nowości z historii firmy:

W 1990 roku ceniona miękka nasadka podwyższająca sedes CONTACT PLUS. W 2001 rewolucyjna bi-komponentowa kula inwalidzka ADVANCE, niezaprzeczalny dowód możliwości innowacyjnych firmy. W 2002 nowa kula inwalidzka EVOLUTION, w 2004 ulepszony model ADVANCE II , w 2008 nowa kula inwalidzka dla dzieci TIKI oraz fotel sanitarny EVEN, w 2009 nowa linia foteli sanitarnych BEST UP a w 2012 nowe łóżko do opieki domowej AMPLITUDE.

W 2013 roku HERDEGEN przejął firmę KLE, wyspecjalizowaną w produkcji pianek i żelów medycznych, dzięki czemu obecnie jesteśmy w stanie zaoferować kompletną linię produktów rzeciwodleżynowych bazujących na żelach o różnej gęstości a także piankach viskoelastycznych.

 Jakość jako codzienna troska:

Procesy produkcyjne w HERDEGEN podlegają ciągłemu nadzorowi służb jakościowych oraz niezależnym testom instytucji certyfikujących.

Znakomita większość produktów spełnia wymagania europejskich lub międzynarodowych standardów (ISO, EN CE...). Identyfikacja wszystkich procesów oraz pojedynczego produktu zapewnia pełen profesjonalizm oraz możliwość śledzenia każdego etapu jego powstawania.

Przewracanie niniejszych stron w internecie jest jak przeglądanie kartek starego domowego albumu ze zdjęciami, skłaniającego do refleksji nad historią firmy, pisaną codziennie, słuchając użytkowników, profesjonalnych dystrybutorów, lekarzy, sprzedawców w dużych salonach i małych sklepikach, gdzie wszyscy oni traktowani są jako długoterminowi partnerzy.

HERDEGEN w liczbach:

• Założona w 1860 roku

25 000 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej

• Eksport do 50 krajów na całym świecie

185 pracowników

2500 dystrybutorów na świecie

2000 pozycji katalogowych